Наставити добру сарадњу с ЕБРД-ом

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Замјеник предсједавајуцег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора Вјекослав Беванда примио је данас делегацију Европске банке за обнову и развој (ЕБРД) предводену директорицом за западни Балкан Сузаном Харгитаи, те новоименовану директорицу ЕБРД-а за БиХ Мануелу Нисл и њеног претходника Јана Брауна. Министар Беванда пожелио је добродошлицу новој директорици ЕБРД-а и обецао подршку у њеном будуцем раду те је изразио захвалност Јану Брауну на његовом преданом раду током свог мандата у БиХ.

Саговорници су се сложили да је успјешно реализовано много пројеката ЕБРД-а у БиХ, посебно у области путне инфраструктуре те да су у припреми и пројекти за јавни превоз у Сарајеву те нове дионице аутопута.

На састанку је констатовано да је формирање власти и даље приоритетна тема у БиХ иако је од општих избора прошло скоро годину те је то разлог што неки кредитни уговори нису ратификовани нити су процедуре доведене до краја након потписивања уговора.

Министар Беванда нагласио је да Министарство финансија и трезора БиХ професионално обавља своје послове који се тичу уговарања кредитних аранжмана те да сарадња са ЕБРД-ом иде својим током и да очекује и нове пројекте у будућности.

 

JUL 2026
Пон Уто Сри Чет Пет Суб Нед
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

СЕКТОРИ

КАТЕГОРИЈЕ

Вијести

 

Посљедње вијести

Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД
Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке
Одржан Трећи дијалог о политикама управљања јавним финансијама између Босне и Херцеговине и Европске уније Одржан Трећи дијалог о политикама управљања јавним финансијама између Босне и Херцеговине и Европске уније
Састанак Форума за координацију развојних партнера у БиХ (ДЦФ) Састанак Форума за координацију развојних партнера у БиХ (ДЦФ)