Министар Беванда примио амбасадора Уебер

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Замјеник предсједавајућег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора Вјекослав Беванда примио је данас новоименованог амбасадора СР Њемачке у БиХ Маргрет Уебер којој је пожелио добродошлицу и успјех у дипломатском раду током њеног мандата у БиХ. Министар Беванда нагласио је да је сарадања двије земље на високом нивоу те да је њемачки народ, као и Влада СР Њемачке, искрени пријатељи БиХ што потврђују и подаци да су међу највећим донаторима у БиХ.

Наглашено је да се између БиХ и СР Њемачке редовно потписују уговори о финансирању те да је Њемачка развојна агенција (КфW) један од лидера у финансирању пројеката у свим областима и скоро свим крајевима БиХ.

Говорећи о актуелној политичкој ситуацији у БИХ, на састанку је оцијењено да је неопходно што прије формирати власт како би се окончали започети пројекти и процедуре које се тичу додјеле грант средстава и кредитних аранжмана јер рок за њихову проведбу истиче.

Саговорници су се сложили да европски пут БиХ нема алтернативу те да реформе морају бити настављене упркос дневно-политичким догађањима.

 

AVGUST 2026
Пон Уто Сри Чет Пет Суб Нед
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

СЕКТОРИ

КАТЕГОРИЈЕ

Вијести

 

Посљедње вијести

Исплата разлике плата запослених у институцијама Босне и Херцеговине Исплата разлике плата запослених у институцијама Босне и Херцеговине
Потписан Нацрт уговора о зајму са ЕБРД-ом за пројекат пута Фоча – Хум вриједан 60 милиона евра Потписан Нацрт уговора о зајму са ЕБРД-ом за пројекат пута Фоча – Хум вриједан 60 милиона евра
Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД
Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке