Амбасада САД-а подржава реформе на путу БиХ ка ЕУ

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Замјеник предсједавајуцег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора Вјекослав Беванда примио је данас замјеника амбасадорице САД у БиХ Паула Хороwитза. Главне теме састанка биле су посвецене економским реформама и фискалној стабилности, гдје Министарство финансија и трезора БиХ има активно уцешце.

Министар Беванда нагласио је како је видљив напредак у реформским процесима у БиХ, те да је неопходно наставити с овим активностима, посебно након подношења апликације за чланство БиХ у ЕУ.

Током састанка наглашено је да се активности из Реформске агенде, које се тичу нивоа БиХ, одвијају добром динамиком, те да ће скори посјет Мисије ММФ-а дати одговоре да ли се иде у нови аранжман с овом међународном финансијском институцијом.

Саговорници су сложили да је охрабрујуће што је буџет за ову годину усвојен на вријеме и што се већ ради на пројекцијама Документа оквирног буџета за трогодишњи период у коме европске интеграције и реформе које доноси пут ка ЕУ требају бити приоритет.

На састанку је још једном дата подршка Амбасаде САД европском пут БиХ. (крај)

 

MAJ 2026
Пон Уто Сри Чет Пет Суб Нед
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

СЕКТОРИ

КАТЕГОРИЈЕ

Вијести

 

Посљедње вијести

Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД
Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке
Одржан Трећи дијалог о политикама управљања јавним финансијама између Босне и Херцеговине и Европске уније Одржан Трећи дијалог о политикама управљања јавним финансијама између Босне и Херцеговине и Европске уније
Састанак Форума за координацију развојних партнера у БиХ (ДЦФ) Састанак Форума за координацију развојних партнера у БиХ (ДЦФ)