Zamjenica ministra Edita Ðapo razgovarala sa ambasadorom Japana u BiH

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Zamjenica ministra finansija i trezora dr. Edita Ðapo primiila je danas ambasadora Japana u BiH Hidea Jamazakija. Na sastanku je ocijenjeno da su dobri bilateralni odnosi izmedu Japana i BiH, te da je neophodno dodatno jacati ekonomsku saradnju.  

rn

Zamjenica mninistra finansija i trezora BiH zahvalila se na dugogodišnjoj podršci Japana jer je ova zemlja druga po visini donacija uloženih u više od 200 projekata rekonstrukcije u poslijeratnom periodu širom BiH.

rn

 

rn

Ambasador Jamazaki istakao je da ce Japan i dalje podržavati BiH, posebno u procesu deminiranja gdje su dugogodišnji donatori, kao i u oblasti održivog povratka kroz projekte podrške razvoju malih i srednjih preduzeca.

rn

Sagovornici su izrazili zadovoljstvo zbog uspješne realizacije projekta u Teremoelektrani Ugljevik, koji je finansiran iz japanskog granta, te naglasili potrebu stvaranja uslova za investicije japanskih kompanija u BiH i regionu.

rn

Na sastanku je istaknuto da je ostvarena uspješna saradnja izmedu BiH i Japana u oblasti kulture i obrazovanja, gdje znacajnu ulogu ima i nevladin sektor.

rn

Zamjenica ministra finansija i trezora BiH iskazala je divljenje na brzom oporavku i obnovi nakon razarajuceg zemljotresa u Japan, te izrazila žaljenje zbog velikog broja žrtava u ovoj prirodnoj katastrofi. (kraj)

rn

 

rn

 

rn

 

AVGUST 2026
Pon Uto Sri Čet Pet Sub Ned
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

SEKTORI

KATEGORIJE

Vijesti

 

Posljednje vijesti

Isplata razlike plata zaposlenih u institucijama Bosne i Hercegovine Isplata razlike plata zaposlenih u institucijama Bosne i Hercegovine
Potpisan Nacrt ugovora o zajmu sa EBRD-om za projekat puta Foča – Hum vrijedan 60 miliona eura Potpisan Nacrt ugovora o zajmu sa EBRD-om za projekat puta Foča – Hum vrijedan 60 miliona eura
Ministar finansija i trezora BiH dr Srđan Amidžić susreo se sa delegacijom EBRD Ministar finansija i trezora BiH dr Srđan Amidžić susreo se sa delegacijom EBRD
Potpisana 3 sporazuma o zajmu između Bosne i Hercegovine i Svjetske banke Potpisana 3 sporazuma o zajmu između Bosne i Hercegovine i Svjetske banke