За водоснабдијевање Чапљине одобрен грант од 4,4 милиона еура

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Замјеник предсједавајуцег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора др. Никола Шпирић и директор ЈП „Комунално“ Цапљина Марио Цолиц потписали су данас са директором Уреда Европске банке за обнову и развој /ЕБРД/ у БиХ Либором Кркошком уговор о гранту у вриједности 4,4 милиона еура намијењених за пројекат изградње и моде изације водоводне мреже у Цапљини.

"На овом пројекту радимо од 2012. године када смо са ЕБРД потписали уговор о кредиту у вриједности од пет милиона евра који је покривен средствима ИПА фондова 2010", рекао је министар Шпирић.
Министар финансија и трезора БиХ захвалио се ЕУ, која је посредством ЕБРД-а подржала проналажење повољних средстава из ИПА програма, напомињући да овај пројекат прати и техничка помоћ у вриједности 700.000 евра гдје су учествовале и владе Италије, Чешке и Шпаније.
"Овај пројекат од изузетног је значаја за грађане Чапљине. Надам се де ће локалне власти успјешно имплементирати овај пројекат у планираном року до краја 2015. године", нагласио је Шпирић.
Кркошка је рекао да је пројекат водоснабдијевања Чапљине одличан примјер добре сарадње са властима БиХ и Делегацијом ЕУ у БиХ.
Он је изразио задовољство што су уговори за извођаче спремни, констатујући да то значи да ће изградња водоводне мреже у општини Чапљина брзо почети.
Чолић је нагласио да ће реализацијом пројекта водоснабдијевања Чапљине бити проширена водоводна мрежа и омогућено прикључивање додатних 10.000 становика, а биће реконструисан и постојећи водовод, чиме ће бити смањени постојећи губици воде. (крај)

 

AVGUST 2026
Пон Уто Сри Чет Пет Суб Нед
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

СЕКТОРИ

КАТЕГОРИЈЕ

Вијести

 

Посљедње вијести

Исплата разлике плата запослених у институцијама Босне и Херцеговине Исплата разлике плата запослених у институцијама Босне и Херцеговине
Потписан Нацрт уговора о зајму са ЕБРД-ом за пројекат пута Фоча – Хум вриједан 60 милиона евра Потписан Нацрт уговора о зајму са ЕБРД-ом за пројекат пута Фоча – Хум вриједан 60 милиона евра
Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД Министар финансија и трезора БиХ др Срђан Амиџић сусрео се са делегацијом ЕБРД
Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке Потписана 3 споразума о зајму између Босне и Херцеговине и Свјетске банке