Ministar finansija Vjekoslav Bevanda podržao sekotor osiguranja u BiH

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Zamjenik predsjedatelja Vijeca ministara BiH i ministar financija i trezora Vjekoslav Bevanda otvorio je danas dvodnevnu Konferenciju Udruženja društava za osiguranje u Federaciji BiH, „Dani osiguranja u Bosni i Hercegovini“ isticuci na taj nacin znacaj sektora osiguranja u ukupnom financijskom poslovanju jedne zemlje. „Uspješno funkcioniranje mode og gospodarstva u cjelini ne može se zamisliti bez stabilnog i funkcionalnog tržišta osiguranja“, naglasio je ministar Bevanda u u pozdravnom govoru nakon obracanja predsjednika Upravnog odbora Udruženja društava za osiguranje u FBiH Damira Hadžica.

Ministar Bevanda konstatirao je da tržište osiguranja u Bosni i Hercegovini  nastavlja pozitivan trend rasta unatoc opcoj ekonomskoj situaciji, visokoj stopi nezaposlenosti, nedostatku investicija i politickoj nestabilnosti.

„Trendovi u Bosni i Hercegovini pokazuju da su gradani poceli prepoznavati važnost svih vrsta osiguranja te da koriste i proizvode koji ne pripadaju obveznom osiguranju. Da bi se ovakav trend nastavio potrebno je raditi na podizanju svijesti o potrebi za osiguranjem kako kod privatnih osoba tako i gospodarskih subjekata“, istaknuo je ministar Bevanda.

Dodao je da je nužno uvoditi nove tehnologije te kreirati nove proizvode i usluge  prema potrebama klijenata cime se u konacnici utjece na troškove poslovanja, poticanje investicija te rast profitabilnosti sektora  osiguranja u BiH.

Ministar Bevanda poželio je uspješan rad sudionicima dvodnevne konferencije „Dani osiguranja u BiH“ te naglasio da je pozitivna vijest sve bolja suradnja regionalnih osiguravajuci društava cemu doprinose i ovakvi skupovi.

 

SRPANJ 2026
Pon Uto Sri Čet Pet Sub Ned
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

SEKTORI

KATEGORIJE

Vijesti

 

Posljednje vijesti

Ministar financija i trezora BiH dr. Srđan Amidžić susreo se s delegacijom EBRD-a Ministar financija i trezora BiH dr. Srđan Amidžić susreo se s delegacijom EBRD-a
Potpisana 3 sporazuma o zajmu između Bosne i Hercegovine i Svjetske banke Potpisana 3 sporazuma o zajmu između Bosne i Hercegovine i Svjetske banke
Održan Treći dijalog o politikama upravljanja javnim financijama između Bosne i Hercegovine i Europske unije Održan Treći dijalog o politikama upravljanja javnim financijama između Bosne i Hercegovine i Europske unije
Sastanak Foruma za koordinaciju razvojnih partnera u BiH (DCF) Sastanak Foruma za koordinaciju razvojnih partnera u BiH (DCF)