Недјеља, 20. Мај 2012

Инфо

Кредит Саудијског фонда за изградњу 1000 кућа повратницима Саопштење, 17.05.2012. Замјеник предсједавајућег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора др Никола Шпирић и представник Саудијског фонда за развој Мохамед Аларифи потписали су данас у Сарајеву уговор о зајму у вриједности 18 милиона долара, који је намијењен за повратак избјеглих и расељених лица у БиХ.   Министар Шпирић нагласио је да ће захваљујући овом кредитном аранжману бити збринуто 1000 породица широм БиХ које већ дуго чекају на повратак. Према потписаном уговору о зајму, рок отплате је 25 година с грејс периодом пет година и трошковима кредита од један одсто. У оквиру овог кредитног аранжмана предвиђена су и средства за реконструкцију и опремање зграде Општине Сребреник.

Министар Шпирић примио делегацију ММФ-а Саопштење, 16.05.2012. Замјеник предсједавајућег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора др Никола Шпирић примио је данас делегацију Међународног монетарног фонда (ММФ) предвођену шефом Мисије ММФ-а за БиХ Костасом Христуом. Министар Шпирић информисао је делегацију ММФ-а у вези са усвајањем буџета институција БиХ за ову годину, те изразио очекивање да ће процедуре усвајања до краја овог мјесеца бити завршене у Парламентарној скупштини БиХ. Министар финансија и трезора БиХ подсјетио је да је овогодишњи буџет рестриктиван али да су планирана средства за локалне изборе, припреме за попис становништва, изградњу граничних прелаза према Хрватској, која ускоро улази у ЕУ, као и за новоосноване институције.  

Министар Шпирић примио директора за БиХ у УО ЕБРД Саопштење, 09.05.2012. Замјеник  предсједавајућег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора др Никола Шпирић примио је данас у Сарајеву директора за БиХ у Управном одбору Европске банке за обнову и развој (ЕБРД) Курта Бајера. На састанку је истакнуто је да је ЕБРД један од највећих инвеститора у БиХ јер је од 1996. године до данас путем ове банке пласирано 1,4 милијарду евра у различите пројекте широм БиХ.

Министар Шпирић примио амбасадора Мађарске у БиХ Саопштење, 09.05.2012. Замјеник  предсједавајућег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора др Никола Шпирић примио је данас у Сарајеву амбасадора Мађарске у БиХ Јозефа Пандура. На састанку је истакнуто да БиХ и Мађарска имају добру билатералну сарадњу, али да постоји простор да се она унаприједи у многим областима.

--= NFSP =--

Министар Шпирић примио представнике државних компaнија НР Кине Саопштење, 09.05.2012. Замјеник предсједавајућег Савјета министара БиХ и министар финансија и трезора др Никола Шпирић примио је 8. маја у Сарајеву  руководство кинеских државних компанија Синошур и ЦРБЦ које се баве финансирањем и изградњом у области путне инфраструктуре. Чланови кинеске делегације представили су министру Шпирићу пројекте које су њихове компаније успјешно реализовале широм свијета, те су нагласили да Влада НР Кине планира да уложи 11 милијарди долара у инфраструктурне пројекте у 16 земаља источне Европе под врло повољним кредитним условима.

Захтјев и образац



Примјена  Споразума о избјегавању двоструког опорезивања у односу на порезе на доходак и на имовину  

Списак потребне документације  којом се доказује резидентност у Босни и Херцеговини и коју треба приложити уз захтјев.


Физичка лица:

Образац захтјева за физичка лица


-    Захтјев / име и презиме, адреса, контакт телефон и држава за коју се тражи овјера /
-    Оригинал ЦИПС потврду о пребивалишту (не старију од шест (6)  мјесеци);
-    Овјерену копију личне  карте;
-    Попуњене   пореске обрасце  друге државе уговорнице  (осим дијелова које овјерава надлежни орган државе резидентности);
-    Копију  уговора о раду / за опорезивање дохотка из радног односа /.                            
 

Правна лица:

Правна лица подносе захтјев на свом меморандуму с  потребном документацијом: 

-    Захтјев / навести држава за коју се тражи овјера /;
-    Овјерена копија Рјешења о упису у судски регистар;
-    Овјерена копија  Рјешења о ИД броју;
-    Оригинал потврда Порезне управе о доспјелим а измиреним пореским обавезама.


Помоћник министра за фискалне послове

Миленко Лекић

Сарајево, 21.08.2011. године

 
Сљедеће >